نسخه آزمایشی
۳۵۵ بازدید

پاکسازی بهشت به دست دانشجویان جهاد دانشگاهی کاشمر

گرامی داشت روز جهانی زمین پاک

به گزارش حوزه فرهنگی مرکز آموزش علمی کاربردی جهاددانشگاهی کاشمر زباله‌های منطقه‌ای که به دره بهشت معروف است، جمع‌آوری شد، در همین خصوص معاون فرهنگی دانشجویی جهاددانشگاهی کاشمر در گفت‌وگو با ایسنا منطقه خراسان، با بیان اینکه همه ساله در روز زمین پاک جهاددانشگاهی کاشمر با همت دانشجویان اقدام به جمع آوری زباله‌های قسمتی از مناطق عمومی تنگل سنگ نصوح می‌کنند، گفت: این طرح همه ساله تحت عنوان انجمن حامیان محیط زیست برگزار می‌شود.

حسین نوروزی با اشاره به اینکه طبق سنوات سال‌های گذشته این مراسم در روز زمین پاک برگزار شد، افزود: از ده روز گذشته فراخوان این طرح داده شد و از دانشجویان علاقمند شرکت در این طرح ثبت‌نام به عمل آمد. وی با اعلام اینکه دانشجویان استقبال خوبی از این طرح کردند به طوری که بالغ بر صد نفر حضور داشتند، عنوان کرد: در این طرح علاوه بر جمع آوری زباله‌ها آموزش‌های لازم در خصوص اهمیت محیط زیست داده شد.

معاون فرهنگی دانشجویی جهاددانشگاهی کاشمر با بیان اینکه تحصیل‌کردگان دانشگاهی باید در این گونه طرح‌ها پیشگام باشند، اظهار کرد: در این روز حتی کلاس‌های برخی اساتید رشته‌های کشاورزی در طبیعت و محیط باز برگزار شد.

نوروزی با اشاره به اینکه دانشجویان جهاددانشگاهی کاشمر در این روز مساحت دو کیلومتری که به دره بهشت مشهور است را پاکسازی کردند، عنوان کرد: یکی از برنامه‌های اصلی جهاد توجه به مسائل زیست محیطی و طبیعت است.

نوروزی با تاکید براینکه دانشجویان رشته کشاورزی ابتدا باید یاد بگیرند که چگونه با طبیعت مهربان باشند و به آن احترام بگذارند، بیان کرد: دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی می‌توانند از لحاظ علمی به محیط زیست کمک کنند.

وی افزود: همانگونه که محیط زیست را سالم از گذشتگان تحویل گرفتیم با کارهای علمی و تحقیقاتی باید محیط زیست را بهتر از گذشته به آیندگان تحویل دهیم.
نوروزی از دانشگاه به عنوان مکانی بسیار تاثیر گذار در حفظ محیط زیست نام برد و بر اهمیت حفظ محیط زیست و انجام پژوهش‌های مرتبط با این حوزه تاکید کرد.
این طرح با حضور اساتید و جهاد دانشگاهی کاشمر و همکاری اداره محیط زیست و موسسه زیست محیطی زاد سرو ترشیز برگزار شد

 

بالا