نسخه آزمایشی
۲۹۴ بازدید

معاون آموزشی جهاددانشگاهی تاکید کرد:

ضرورت توجه به آموزش‎های کوتاه مدت تخصصی

دکتر سید سعید هاشمیبه گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی، دکتر سید سعید هاشمی معاون آموزشی این نهاد، صبح امروز دهم اردیبهشت در نشست معاونان آموزشی و مدیران گروه زبان های خارجی جهاددانشگاهی که در محل دانشگاه علم و صنعت برگزار شد، بیان کرد: با توجه به برنامه ششم توسعه در حوزه مباحث آموزشی، شاخص ها و عددهای کمی را برای رسیدن به اهداف آینده در این حوزه برای معاونت آموزشی نسبت به گذشته بالاتر گرفتیم تا هم انگیزه و هم تلاش بخش های مختلف این معاونت زیادتر شود.

دکتر هاشمی با اشاره به بحث آموزش های کوتاه مدت تخصصی در جهاددانشگاهی، تشریح کرد: این آموزش ها از فرصت های بسیار جدی و دارای منابع درآمدی بالا برای این نهاد می باشد که متاسفانه به آن کمتر توجه شده است.

وی افزود: در آموزش های کوتاه مدت، ۷۰ میلیارد درآمد داشته ایم که این در قیاس با رقبای ما در این زمینه چشم گیر نیست و با توجه به شبکه عظیم جهاددانشگاهی در کشور، انتظار از این نهاد زیاد است.

دکتر هاشمی گفت:

آموزش‎های کوتاه مدت تخصصی از فرصت های بسیار جدی و دارای منابع درآمدی بالا برای جهاددانشگاهی می باشد که متاسفانه به آن کم تر توجه شده است.

معاون آموزشی جهاددانشگاهی با اشاره به کم شدن تعداد فراگیران در آموزش های علمی کاربردی، گفت: در ساختار طراحی جدید در سال ۹۷، برنامه ی تلفیق آموزش های علمی کاربردی و کوتاه مدت را در برنامه کاری این معاونت داریم و این برنامه می تواند شتاب کارها را در این زمینه بالا ببرد.

دکتر هاشمی با یادآوری نسبت فراگیران دوره های عمومی و تخصصی، تشریح کرد: آمار فراگیران در دوره های عمومی در سال ۹۶، ۷۳ درصد و در دوره های تخصصی، ۲۷ درصد است و این یک نقطه ی ضعف برای جهاددانشگاهی می باشد که باید در هدف گذاری جدید، تعداد فراگیران دوره های تخصصی، ۴۰ درصد و بیشتر بشود.

معاونت آموزشی جهاددانشگاهی با توجه به برنامه یکسان سازی دوره های آموزشی زبان انگلیسی، افزود: نباید برنامه ها و تقویم های آموزشی استان ها و شهرها، مختلف و متفاوت باشد و ما باید برای داشتن یک برند قوی در این حوزه، تقویم آموزشی متمرکز و برنامه یکسان سازی دوره های آموزشی زبان انگلیسی را به زودی اجرایی کنیم و انتظار این است که با توجه به امکانات موجود جهاددانشگاهی، برند اول کشور در بحث زبان های خارجی باشیم.

در پایان این نشست از سامانه جدید ارتباط گیری با موسسات آموزشی، به نام “رویش” رونمایی شد و خدمات مختلف این سامانه معرفی گردید.

بالا