نسخه آزمایشی
۲۷۰ بازدید

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی، نشست هم‌اندیشی راه‌اندازی دانشگاه علمی کاربردی جهاددانشگاهی بوشهر با حضور روسای جهاددانشگاهی استان و دانشگاه جامع علمی کاربردی استان بوشهر برگزار شد.

در این نشست رییس جهاددانشگاهی استان گفت: آماده راه‌اندازی دانشگاه علمی کاربردی در جهاددانشگاهی هستیم و زیرساخت‌های لازم در حال تکمیل می‌باشد.

علی احمدی زاده اظهار کرد: جهاددانشگاهی نهادی علمی است که به‌عنوان معتبرترین نهاد آموزشی در سراسر کشور و در دو حوزه آموزش عالی و آموزشی تخصصی کوتاه مدت در حال فعالیت است.

احمدی زاده در ادامه گفت: موسسه آموزش عالی علمی کاربردی جهاددانشگاهی در راستای تحقق بند ۷ و ۸ ماده ۱۳ اساسنامه جهاددانشگاهی مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال ۱۳۷۰ مبنی بر اجرای دوره‌های رسمی آموزشی علمی – کاربردی مطابق ضوابط و مقررات آموزش عالی کشور فعالیت خود را از سال ۷۷ در ذیل معاونت آموزشی جهاددانشگاهی با ۸ مرکز در کشور آغاز کرد و در حال حاضر دارای ۴۳ مرکز فعال علمی کاربردی در سراسر کشور و حدود ۴۶ هزار دانشجو در مقطع کاردانی و کارشناسی است و تنها استان فاقد مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی بوشهر می‌باشد.

رییس جهاددانشگاهی افزود: در آینده‌ای نزدیک با همکاری دانشگاه جامع علمی کاربردی استان و با فراهم ساختن زیرساخت‌ها، مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی استان بوشهر راه‌اندازی خواهد شد. در این راستا استاندار بوشهر با توجه به قانون جدید دولت مبنی بر منع داشتن مرکز علمی کاربردی دستگاه های دولتی دستورات لازم جهت انتقال دانشگاه علمی کاربردی استانداری به جهاددانشگاهی را صادر نموده است که در حال پیگیری می باشد.

در ادامه این نشست رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان گفت : جهاددانشگاهی یکی از نهادهای علمی کشور است که ظرفیت‌های خوبی در حوزه آموزش، پژوهش، فرهنگی و اشتغال در کشور دارد.

دکتر اسکندری گفت : آمادگی هرگونه همکاری جهت راه‌اندازی مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی در استان را داریم.

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان گفت : مراکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی در استان‌ها یکی از برترین مراکز این دانشگاه است و خرسندیم که راه اندازی این دانشگاه در استان بوشهر نیز در آینده ای نزدیک اتفاق خواهد افتاد.

دکتر اسکندری در پایان گفت: ضمن موافقت با راه‌اندازی مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی، آمادگی انتقال مرکز علمی کاربردی‌های دستگاه‌های دولتی ازجمله استانداری، فنی حرفه‌ای، هلال‌احمر و فرهنگ و ارشاد به جهاددانشگاهی را داریم.

 

بالا