نسخه آزمایشی
۴۵۰ بازدید

به گزارش روابط عمومی موسسه آموزش عالی علمی کاربردی جهاددانشگاهی، بیست‌وسومین گردهمایی روسا و سرپرستان مراکز  با حضور دکتر حمیدرضا طیبی رییس جهاددانشگاهی و دکتر محمد حسین امید رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی صبح امروز (۱۵ بهمن‌ماه) برگزار شد.

دکتر حمیدرضا طیبی اظهار کرد: در بحش آموزش در مراکز علمی و کاربردی همانند سایر حوزه‌های فعالیتی جهاددانشگاهی ما موظف به ارایه خدمات خوب به دانشجویان هستیم و در زمینه ایجاد زیربنای خوب، کادر آموزشی، آزمایشگاه و مواد آموزشی مناسب و سایر زیرساخت‌ها تلاش کرده‌ایم.

وی با تاکید بر این که تنوع فعالیت‌های پژوهشی و فناوری ما در جهاددانشگاهی بسیار زیاد است، گفت: به واحدهای جهاددانشگاهی دراستان ها گفته‌ایم که باید فعالیتشان متناسب با مزیت‌های استان باشد. در این راستا فعالیت‌های آموزشی مراکز علمی و کاربردی ما می‌تواند با بخش پژوهش ارتباط داشته باشد و از این بخش در تامین اساتید مراکز آموزشی می‌توان کمک گرفت تا ارتقای کیفیت آموزش را به همراه داشته باشد.

رییس جهاددانشگاهی با اشاره به تولید محتوای الکترونیکی در جهاددانشگاهی افزود: این نهاد زیرساخت‌های خوبی در تولید و چاپ و انتشار محتواهای الکترونیکی دارد.

دکتر محمدحسین امید با بیان این که نظام ما در حوزه علم و فناوری از سایر حوزه‌ها موفق‌تر است، اظهار کرد: تاکید امام(ره) بعد از جنگ به دانشگاه‌ها بود و الان می بینیم که چقدر این موضوع اهمیت دارد.

وی با تاکید بر حمایت از مراکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی، افزود: مراکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی موفق عمل کرده و هر جا نیاز باشد ما از آن ها حمایت می کنیم.

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور با اعلام اعتماد به جهاددانشگاهی، ادامه داد: در بحث تولید محتوا جهاددانشگاهی پیش قدم شود و کار را در زمینه تولید دروسی که در حال تدریس در مراکز علمی کاربردی است آغاز کند. ما آمادگی داریم و ترجیح می‌دهیم در بحث تولید محتوا جهاددانشگاهی ورود کند و ما نیز حمایت می‌کنیم.

وی در پایان گفت: انتظار از مجموعه‌ی جهاددانشگاهی یک پله بالاتر از سایر مجموعه‌ها است.

در ادامه محمدعلی گودرزی رییس موسسه آموزش عالی علمی کاربردی جهاددانشگاهی در حال حاضر جهاددانشگاهی دارای ۴۱ مرکز علمی کاربردی در کشور است، اظهار کرد: در سال ۹۹ از بین ۱۰ هزار و ۳۵۷ اسم اعلام شده از سازمان سنجش موسسه ۷ هزار و ۲۲۳ نفر به دانشجو تبدیل شده‌اند.

وی در رابطه با ورود مراکز علمی و کاربردی مجازی با شروع ویروس کرونا، گفت: پس زا شیوع ویروس کرونا در کشور معاونت آموزشی جهاددانشگاهی در راستای برگزاری کلاس‌های آموزشی به صورت مجاری اقدام به طراحی سامانه LMS برای آموزش مجازی به نام (امجد) کرد که در نیم سال اول سال جاری ۲۸ مرکز از بخش آموزش سامانه و ۴ مرکز نیز از قسمت جلسات این سامانه استفاده کردند. ۴ مرکز نیز از سامانه لایو و ۴ مرکز از سامانه های استانی استفاده کردند.

گودرزی با اشاره به این که جهاددانشگاهی در زمینه نوآوری و اشتغال دارای توانایی هایی است، ادامه داد: در سال جاری ۱۵ مرکز موفق به دریات مجوز مرکز نوآوری شدند و در مجموع تعداد مجوزهای مراکز نوآوری این موسسه آموزش عالی علمی کاربردی جهاددانشگاهی به ۲۷ مجوز رسید.

وی در پایان گفت: ۳۸۲ همایش و استارت آپ، ۱۵۴ نمایشگاه و ۷۳۸ کارگاه توسط مراکز نوآور در سال‌های ۹۸ و ۹۹ برگزار شده است.

در پایان این از گردهمایی از مراکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی برتر تقدر و تشکر شد.

بالا