نسخه آزمایشی
۵۱۴ بازدید

در آیین اختتامیه پنجمین جشنواره درون دانشگاهی «حرکت» در البرز؛

انجمن های علمی گروه مدیریت و صنعت مرکز جهاددانشگاهی اراک تجلیل شدند

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان مرکزی، این جشنواره که در آن ۹ انجمن در حوزه های فعالیت علمی خلاقانه، فضای مجازی، انجمن های علمی برگزیده، کارآفرینی، مسابقات علمی، نشر کتاب، نشریه علمی، اختراع و ‌پژوهش به صورت کشوری به رقابت با یکدیگر پرداختند، با معرفی و تقدیر از نفرات برتر به کار خود خاتمه داد.
حسن عزیزی رییس مرکز تربیت مربی و پژوهش های فنی و حرفه ای کرج ضمن خیر مقدم به مدعوین از حضور شخصیت‌های علمی در این مرکز تشکر کرد و همکاری دانشگاه علمی کاربردی و مراکز فنی حرفه ای را نقطه عطفی در جهت هم افزایی فعالیت های علمی در سطح کشور دانست.

پیمان دانش کار آراسته، سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی البرز نیز با بیان این که جشنواره حرکت به دنبال شور و ‌نشاط علمی در جامعه دانشگاهی است، اظهار داشت: البرز افتخار میزبانی و دبیری سومین و‌ پنجمین جشنواره حرکت را داشت.

وی افزود: بدین منظور سال قبل سامانه ای طراحی شد که تمامی مراحل از ثبت طرح ها تا داوری دستاوردها به صورت سراسری و آنلاین انجام شد.
دانش کار آراسته از ارایه ۵۰۰ طرح ارسالی به دبیرخانه این جشنواره خبر داد و ‌گفت: از ۲۵ استان مختلف انجمن های علمی در این جشنواره شرکت کردند و ۱۵۰۰ داور از سراسر کشور به صورت آنلاین این دستاوردها را داوری کردند که در نهایت ۵۳ اثر در ۹ گروه پذیرفته شد.

وی تصریح کرد: نکته حایز اهمیت این رخداد علمی فرهنگی این است که از میان این ۵۳ اثر برتر، ۲۰ اثر برتر متعلق به استان البرز است که نشانگر جایگاه علمی والای دانشگاه علمی کاربردی البرز است.
دکتر بهزاد بهرامی نسب معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور نیز برگزاری چنین جشنواره هایی را سرآغازی برای آینده شغلی دانشجویان دانست و اظهار کرد: یکی از مهم ترین اصول و خط مشی دانشگاه جامع علمی کاربردی این است که تمام فعالیت های فرهنگی کاملا هدفمند صورت گیرد، نه اینکه صرفا برنامه ای برگزاری شود تا در رزومه کاری ثبت و ضبط شود.
وی افزود: با همین هدف که تمامی برنامه ها در راستای ترویج و اعتلای فرهنگ آموزشِ عملی و مهارت آموزی باشد، چنین جشنواره هایی در سراسر کشور به همت دانشگاه جامع علمی کاربردی برگزار می شود.

احمد دارابی سرپرست اداره کل دفتر فرهنگی و اجتماعی دانشگاه جامع علمی کاربردی دانشگاه علمی کاربردی نیز ضمن ارایه گزارش کاملی از نحوه برگزاری این جشنواره اظهار داشت: از آنجایی که از بدو ورود به دانشگاه مسوولیت انجمن علمی دانشگاه را به عهده داشتم، طی این مدت شاهد موفقیت روزافزون و تلاش پیگیر انجمن های علمی و فرهنگی بودم که امروز شاهد نتیجه این تلاش ها هستیم.

وی با اعلام این که البرز در جشنواره های برگزار شده تا کنون دستاوردهای خوبی به ویژه در جشنواره ملی حرکت داشته است، گفت: در جشنواره کرمان ۳ مقام علمی برتر در سطح کشور را البرز به دست آورد؛ در حالی که بسیاری از دانشگاه های دولتی در تهران با وجود این همه امکانات حتی مقامی کسب نکردند.
گفتنی است؛ در این مراسم از انجمن های علمی گروه مدیریت و خدمات اجتماعی و گروه صنعت مرکز آموزش علمی کاربردی جهاددانشگاهی اراک که رتبه برتر پنجمین جشنواره حرکت را در بین هزاران مرکز در سراسر کشور کسب کرده بودند با اهدای لوح تقدیر و هدایا، تجلیل به عمل آمد.

 

بالا