رویداد شتاب “لباس فرم اجتماعی دختران نوجوان” در تبریز برگزار شد

۲۵ خرداد ۱۴۰۱ | ۱۲:۲۶ کد : ۸ اخبار مراکز اخبار نوآوری و کارآفرینی
تعداد بازدید:۱۴۸
رویداد شتاب “لباس فرم اجتماعی دختران نوجوان” با ارسال ۱۰۳ طرح و ایده در مرکز آموزش علمی کاربردی جهاددانشگاهی تبریز برگزار شد.
رویداد شتاب “لباس فرم اجتماعی دختران نوجوان” در تبریز برگزار شد

دکتر جعفر محسنی، رئیس سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان شرقی در آیین اختتامیه‌ی این رویداد شتاب، با تقدیر از تمامی حاضران و شرکت کنندگان اظهار کرد: امیدواریم برگزاری این استارتآپ‌ها، ایده‌های جالب و خوب در زمینه مد و لباس به همه دانشجویان تازه وارد و خلاق برای ورود به بازار بدهد.

به گزارش ایسنا، وی دقت به پارامترهایی چون قیمت مناسب و تناسب البسه با الگوهای جامعه امروز را تاثیرگذار در موفقیت دانشجویان مد ‌و لباس دانست.

رویداد شتاب “لباس فرم اجتماعی دختران نوجوان” در تبریز برگزار شد

رئیس مرکز آموزش علمی کاربردی جهاددانشگاهی تبریز نیز گفت: هدف از برگزاری چنین رویدادی ابداع طرح‌های نوآورانه و خلاقانه با تلفیق طرح‌های سنتی ایرانی اسلامی، ایجاد فرهنگ و الگوهای جدید ایرانی ملی و به خصوص برای جوانان به دور از هرگونه سبک واردانی بی هویت، ایجاد برندینگ در طراحی لباس دخترانه و توسعه کسب و کارهای آنلاین و اینترنتی در حیطه لباس دخترانه، بازاریابی و فروش، ایجاد بازارهای نوظهور در این زمینه و برانگیختن، شناسایی و احصای جوانان و دانشجویان خلاق و نوآور در حوزه مد است.

رباب نوروزی افزود: ۱۰۳ طرح و ایده در زمینه لباس دخترانه توسط مسئولان اتحادیه‌های تولیدکنندگان لباس و فروشندگان لباس تبریز و اساتید دانشگاهی داوری شده و از این میان، ۲۰ طرح برای داوری نهایی انتخاب شدند.

وی ادامه داد: امروز ۱۵ طرح آماده شده و به صورت حضوری و یا مجازی (از طریق سامانه ویدیوکنفرانس جهاددانشگاهی) ارائه شدند.

نوروزی گفت: داوران و مربیان حاضر در ابن رویداد از ساعت ۹ صبح تا ۱۶ بعدازظهر امروز، داوری رویداد را انجام داده و پنج طرح را به عنوان ایده برگزیده انتخاب کردند.

وی با اشاره به تقدیر از نفرات برگزیده با حضور رییس سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان شرقی و روسای اتحادیه تولیدکنندگان پوشاک و فروشندگان لباس، اظهار کرد: طرح‌های برگزیده برای تولید انبوه به سرمایه گذاران و تولیدکنندگان ارائه می‌شود و این فعالیت و رویداد شتاب لباس با امید به ایجاد الگوهای جدید ایرانی اسلامی توسط مرکز و دفتر نوآوری مرکز آموزش علمی کاربردی جهاددانشگاهی تبریز ادامه خواهد داشت.


نظر شما :