در دیدار رئیس موسسه آموزش عالی علمی ـ کاربردی جهاددانشگاهی و رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان قزوین بررسی شد:

افزایش رغبت دانشجویان به آموزشهای مهارتی

۱۰ آبان ۱۴۰۱ | ۱۵:۰۷ کد : ۶۶ اخبار عمومی
تعداد بازدید:۱۳۶
دکتر محمدعلی گودرزی، رئیس موسسه آموزش عالی علمی ـ کاربردی جهاددانشگاهی، با حضور در جهاددانشگاهی واحد استان قزوین و مرکز آموزش عالی علمی ـ کاربردی این استان، از نزدیک در جریان فعالیتهای این مرکز قرار گرفت.
افزایش رغبت دانشجویان به آموزشهای مهارتی

به گزارش روابط عمومی موسسه آموزش عالی علمی ـ کاربردی جهاددانشگاهی، رئیس این موسسه، روز یکشنبه 8 آبان به استان زنجان سفر کرد و ضمن دیدار با رئیس جهاددانشگاهی واحد استان قزوین و نیز رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی این استان، به بررسی زمینه‌های پیشرفت و توسعه فعالیتهای مرکز قرار گرفت.

دکتر محمدعلی گودرزی در این دیدار گفت: جهاد دانشگاهی جزء نادر سازمانهایی است که در اساسنامه آن اجرای دوره‌های آموزش رسمی علمی کاربردی جزو وظایفش آمده است. آن هم در زمانی که هنوز دانشگاه جامع علمی کاربردی تشکیل نشده بود.

وی با اشاره به تحصیل۲۲۵۰۰ دانشجو و فعالیت ۲۸۸ نفر پرسنل در این موسسه گفت: مراکز آموزش علمی کاربردی جهاددانشگاهی در سراسر کشور، علاوه بر فضاهای امانی، بیش از ۱۵۳۰۰۰ متر مربع فضای ملکی در اختیار دارد و معمولا در سطح بندی‌های سالانه، جزو رتبه‌های برتر قرار دارد.

وی با اشاره به پروژه ساختمانی جهاددانشگاهی استان قزوین گفت: امیدواریم این پروژه با پیگیری و جدیت بیشتر انجام شود تا مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی قزوین در ساختمان جدید مستقر شود.

رئیس موسسه آموزش عالی علمی ـ کاربردی جهاددانشگاهی تاکید کرد: باید به کسانی که به مراکز جهاد مراجعه می‌کنند پاسخ درخور بدهیم و فضای مناسبی برای آنها ایجاد کنیم.

گودرزی با اشاره به پایان شب نزولی جمعیت دانشجو و آغاز شیب افزایشی و رشد بیش از هزار نفری در جذب دانشجو در مهرماه، بر تفاوت مراکز خصوصی با مراکز جهاد دانشگاهی تأکید کرد.

گودرزی گفت:» هدف و نگاه ما رشد مراکز است و باید نگاه هم افزایی داشته باشیم.

وی افزود: هدف ما هم کیفیت آموزشی است و هم آماده کردن فرزندان این سرزمین برای اشتغال و رفع مشکل بیکاری. بنابراین، نگاه دانشگاه استانی باید کمک به مراکز باشد، نه سخت‌گیری.

در ادامه، دکتر محمد  مقدم، جهاددانشگاهی دانشگاه جامع علمی ـ کاربردی استان قزوین گفت: نگاه ما به مرکز آموزش علمی کاربردی جهاددانشگاهی قزوین، قطعا حمایتی خواهد بود و آماده برقراری ارتباطات در سطح استان برای توسعه مراکز هستیم.

دکتر مقدم افزود: رغبت دانشجویان به آموزشهای مهارتی افزایش پیدا کرده است .

وی تأکید کرد: در صورت حمایت جهاد دانشگاهی، آماده کمک از مرکز نوآوری هستیم.

همچنین، .سعید.تاسا، رئیس مرکز آموزش علمی کاربردی قزوین گفت: مرکز آموزش علمی کاربردی جهاددانشگاهی قزوین از سال ۹۱ شروع به کار کرد و سال ۹۷ نقطه عطف خوبی در مسیر حرکتهایش بود. این مرکز، در حال حاضر ۶۰۰ دانشجو در ۲۰ رشته دارد که عمدتا هنری هستند.

در ادامه این جلسه و پس از بازدید از مرکز علمی کاربردی قزوین و فعالیتهای آن، از همکاران این مرکز و یکی از دانشجویان مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی قزوین که برگزیده جشنواره درون‌دانشگاهی رویش شده است، تقدیر و تشکر به عمل آمد.


نظر شما :